Uzdatnianie wody Pitnej
Uzdatnianie wody Pitnej, hydraulik Warszawa

OZNACZANIE POMIARU PIASKU

Posted in Uncategorized  by admin
September 17th, 2019

100-200 g gliny umieszcza się w wąskim naczyniu szklanym – zlewce lub cylindrze miarowym itp. Naczynie napełnia się wodą, rozrabia starannie glinę, rozgniatając wszystkie grudki. Po zbełtaniu zawiesiny glinianej pozwala się jej odstać. Początkowo osiada na dnie piasek gruby, potem drobny i dopiero po pewnym czasie lina. Następnie określa się ilość gliny, piasku grubego i drobnego, które łatwo jest odróżnić z wyglądu zewnętrznego.
WYDOBYWANIE I TRANSPORT SUROWCOW. URZĄDZENIA DO WYDOBYWANIA SUROWCOW Wydobywanie glin i piasku oraz roboty odkrywkowe przeprowadza się przeważnie metodą odkrywkową zależnie od miąższości złoża, głębokości i charakteru zalegania. Przy urabianiu znacznych złóż gliny przeprowadza się roboty strzelnicze i stosuje się pneumatyczne lub elektryczne wiertła i łopaty, koparki łyżkowe i wieloczerpakowe, wciągarki, lokomotywy spalinowe i elektryczne oraz inne urządzenia.
KOPARKI WIELOCZERPAKOWE Przy wydobywaniu glin w kopalniach położonych przy cegielniach stosuje się z reguły koparki wieloczerpakowe. Wzdłuż obrotowej ramy czerpakowej koparki przesuwa się para łańcuchów z gęsto rozmieszczonymi czerpakami, które skrawają cienką warstwę gliny i wysypują ją do zasobnika. Zasobnik opróżnia się okresowo i glinę zsypuje do wózków lub samochodów podstawianych do koparki. Zależnie od miejscowych warunków mogą koparki wieloczerpakowe czerpać glinę z góry lub z dołu, co osiąga się przez odpowiednie ustawienie ramy czerpakowej. Przy położeniu górnym wysięgnika wydajność koparki jest o 15-25% większa niż przy położeniu dolnym wysięgnika. Rozróżniamy trzy rodzaje wydajności koparek wieloczerpakowych: teoretyczną, techniczną i ,eksploatacyjną. Wydajnością teoretyczną koparek wieloczerpakowych nazywamy ich wydajność przy pracy ciągłej, maksymalnej ilości wysypów w jednostce czasu i przy współczynniku napełnienia czerpaków kn = 1. Wydajność techniczna koparki wieloczerpakowej jest to jej wydajność przy pracy eksploatacyjnej w złożu danego rodzaju z uwzględnieniem współczynnika napełnienia czerpaka. Wydajność ta zależna jest od wydajności teoretycznej danego rodzaju złoża i stopnia przystosowania konstrukcji maszyny do pracy w danym złożu. Rodzaj złoża i konstrukcja maszyny wpływa na współczynnik napełnienia czerpaków, który zależy od grubości warstwy urabianego materiału i jej długości. Wydajnością eksploatacyjną koparki wieloczerpakowej nazywamy wydajność koparki w danych warunkach wydobycia przy – uwzględnieniu wszelkich możliwych postojów maszyny. Przy normalnie zorganizowanej pracy współczynnik wykorzystania czasu pracy w koparkach wieloczerpakowych jest większy niż w koparkach łyżkowych i wynosi od 0,6 do 0,7. W nowoczesnych koparkach wieloczerpakowych ilość wysypów wy- nosi 20-;-40 na minutę. [hasła pokrewne: darowizna pieniężna od rodziców, strop smart cena, skrzynki rozsączające ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: darowizna pieniężna od rodziców skrzynki rozsączające strop smart cena