Uzdatnianie wody Pitnej
Uzdatnianie wody Pitnej, hydraulik Warszawa

Budownictwo wczoraj i dzis : Architektura “Silver Streak” na zwycięzcy konkursu na zero zero / Loisos + Ubbelohde Associates

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Loisos + Ubbelohde Associates Loisos + Ubbelohde otrzymało najwyższą nagrodę w konkursie Architecture at Zero 2012 za swoją propozycję, Silver Streak .
Konkurs, sponsorowany przez PG & E i AIA San Francisco, został pomyślany jako odpowiedź na wysokie cele energetyczne netto określone przez California Public Utility Commission.
Jako odbiorca jednej z dwóch nagród honorowych, ich projekt dla Uniwersytetu Kalifornijskiego, kampus Merced posiada budynek administracyjny, który stanowi zarówno próg dla kampusu, jak i pole energetyczne w dużej płaszczyźnie doliny rolniczej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Zachęcając innowacyjne rozwiązania projektowe do specyficznych dla lokalizacji wyzwań projektowych, konkurs miał na celu poszerzenie myślenia o technicznych i estetycznych możliwościach projektów energii zerowej netto.
Projekt przyjmuje gościa z otwartą i nieformalną obecnością poprzez krzywoliniowe pawilony na parterze.
Forma wijąca się nad nimi oddziałuje na większe otwarte przestrzenie kampusu, prowadząc oko wzdłuż ukośnej osi od symbolicznego dębowego wejścia, obok pól sportowych, akademickich quadów i dalej do Sierras.
Dzięki uprzejmości Loisos + Ubbelohde Associates Ekran pionowych srebrnych żeber PV uzupełnia energię elektryczną wytwarzaną przez panele słoneczne na dachu, aby wytworzyć 120% energii zużywanej przez ten budynek w ciągu roku.
Ekran zapewnia cień i światło dzienne na elastycznych i wąskich podłogach biurowych.
Z ich biurka, mieszkańcy mogą patrzeć zarówno na północ do kampusu i na południe przez pola rolnicze, pozostając podłączony do nieba i pogody na zewnątrz przez cały dzień roboczy.
Plan strony Podłogi biurowe równoważą zróżnicowane dzienne, sezonowe i roczne wymagania dotyczące ogrzewania, chłodzenia i oświetlenia.
Wiosną i jesienią prawie nie ma aktywnych systemów, ponieważ wentylacja krzyżowa zapewnia świeże powietrze, a światło dzienne wystarczająco oświetla stanowiska pracy.
W gorące i zimne dni promienniki w suficie tworzą przyjemne warunki przejściowe.
W celu dalszego hartowania, osobiste kontrole środowiskowe znajdują się na każdym stanowisku pracy, umożliwiając każdej osobie kontrolowanie dostarczania ciepłego lub zimnego powietrza.
Uziemiony wymiennik ciepła, w połączeniu z odnawialnym paliwem dostarczanym z łuski ryżu i PV, pozwala budynkowi działać wyłącznie na źródłach odnawialnych i być generatorem energii netto dla sieci kampusu.
plan parteru Architekci: Loisos + Ubbelohde Associates Lokalizacja: Merced, Kalifornia, Stany Zjednoczone Konkurs: Architecture At Zero 2012, Honor Award
[więcej w: mrówka chojnów, przemków firany, umywalka stawiana na blat ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka chojnów przemków firany umywalka stawiana na blat