Uzdatnianie wody Pitnej
Uzdatnianie wody Pitnej, hydraulik Warszawa

Architektura 21szego wieku : Smart Concrete / Michelle Pelletier

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Technologia staje się coraz lepsza.
pewnego dnia pokazaliśmy okno Dyesola, które wychwytuje energię z elektronów uwalniających światło, które następnie są uwięzione i prowadzone jako elektryczność, a dziś przynosimy ci kandydaturę Michelle Pelletiera (kandydata na stopień Master of University of Rhode Island) samoleczący się beton.
Obecnie beton jest najczęściej używanym materiałem budowlanym, ale w miarę starzenia się konstrukcji betonowych pęknięć.
a to, co zaczyna się jako lekkie pęknięcie, może przekształcić się w ogromny problem.
Rozwiązanie Pelletiera to rodzaj inteligentnego betonu .
to samo uzdrawia, aby ekonomicznie przedłużyć żywotność struktury.
Więcej o tym fajnym nowym materiale po przerwie.
Nowe rozwiązanie wykorzystuje mikrokapsułkowany środek leczniczy na bazie krzemianu sodu i osadza go w betonie.
Kiedy zaczynają tworzyć się pęknięcia naprężeniowe, kapsułki pękają i uwalniają środek leczniczy, który reaguje z wodorotlenkiem wapnia obecnym w betonie, aby wyleczyć pęknięcia i zablokować pory w betonie.
Reakcja chemiczna tworzy żelopodobny materiał, który twardnieje przez około tydzień.
Chociaż może się to wydawać zbyt dużą chemią, w zasadzie ta metoda pozwoli na aktywację środka leczniczego w dotkniętych obszarach, a beton odzyska 26 procent swojej pierwotnej siły (po zestresowaniu do zerwania) w porównaniu z zaledwie 10 procentami odzyskiwanie przez standardowy mix.
Korzystanie z tego samoleczącego się betonu może również zmniejszyć emisję CO2 emitowaną z intensywnej produkcji betonu; przemysł jest w rzeczywistości odpowiedzialny za około 10 procent wszystkich emisji CO2 w USA.
Jeśli samoleczący się beton może wydłużyć żywotność betonu i ograniczyć konserwację i naprawy, ostatecznie zmniejszy produkcję nadwyżek betonu i spowoduje zmniejszenie emisji CO2 .
Dodano Pelletier.
Źródła: alt1040 i University of Rhode Island; Zdjęcia z Gizmag
[hasła pokrewne: olx węgorzewo, mrówka chełmża, oprysk na kleszcze ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka chełmża olx węgorzewo oprysk na kleszcze