Uzdatnianie wody Pitnej
Uzdatnianie wody Pitnej, hydraulik Warszawa

ZGARNIARKA PRZEWOŹNA JEDNOOSIOWA

Posted in Uncategorized  by admin
September 17th, 2019

Zgarniarki przewoźne (ciągnione) stosuje się w kopalniach przeważnie do robót odkrywkowych i wydobywania piasku z dostawą na krótką odległość. Zgarniarka JI06 ma pojemność skrzyni 4,2-5,0 m3 i jest dostosowana do holowania za pomocą ciągnika C-55. W zgarniarce jednoosiowej z regulacją tylną skrzynia ze ściankami przednią i tylną osadzona jest na kolach ogumionych pneumatykami. Gdy skrzynię opuszcza się w celu nabrania urobku, przednia ścianka otwiera się samoczynnie i zgarniarka przesuwając się do przodu ścina lemieszami umieszczonymi w przedniej części skrzyni warstwę gruntu o grubości 100-200 mm. Ścięty grunt przesuwa się równolegle do dna zgarniarki, unosząc się przy tylnej ściance i stopniowo wypełniając skrzynię. Po napełnieniu skrzynię podnosi się za pomocą urządzenia hydraulicznego 5, a ścianka 2 zamyka się pod działaniem własnego ciężaru skrzyni i leżącego na niej surowca. Przy rozładunku unosi się przednia część skrzyni pod działaniem dźwigni 6. Jednocześnie ano. skrzyni przechyla się pod kątem 65° do poziomu, a tylna ścianka otwiera się automatycznie za pośrednictwem łańcucha 7, materiał zaś wysypuje się. Przy powrocie skrzyni do pozycji wyjściowej tylna ścianka zamyka się pod działaniem własnego ciężaru. Wydajność techniczna zgarniarek przewoźnych zależy od pojemności użytecznej skrzyni, od rodzaju skrawanego złoża, odległości przewozu, prędkości jazdy i stopnia wykorzystania czasu pracy.
SKROBAK KAMORNEGO Do eksploatacji pokładów gliny o dużej miąższości (od 5 do 20 m) został zaprojektowany przez wynalazcę Kamornego i zastosowany w wielu cegielniach skrobak zmontowany na ramie wywrotki. Skrobak podnosi się do góry po skarpie odkrywki i ścina pokład gliny o grubości od 5 do 10 cm. Ścięta glina spada do wy- wrotki i jest odstawiana do, cegielni. Do podnoszenia skrobaka wykorzystuje się przewoźną wciągarkę ustawioną na wózku, który przesuwa się na górnych przenośnych torach szynowych. U dźwig dźwigarki wynosi ok. 1,25 T, moc silnika – ok. 0,7 kW. Skrobak Kamornego znajduje zastosowanie przy małej wydajności kopalni i w przypadku grubych warstw gliny. [patrz też: darowizna pieniężna od rodziców, strop smart cena, skrzynki rozsączające ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: darowizna pieniężna od rodziców skrzynki rozsączające strop smart cena