Ze swiata architektury – Georges-Freche School of Hotel Management / Massimiliano i Doriana Fuksas

May 29th, 2018

Moreno Maggi; Georges-Freche School of Hotel Management / Massimiliano i Doriana Fuksas Architekci: Massimiliano i Doriana Fuksas Lokalizacja: 401, rue le Titien 34000 Montpellier, Francja Rok: 2007-2012: konkurs 2007, wygrany konkurs Kwiecień 2007, plac budowy styczeń 2010, Inauguracja wrzesień 2012 Zespół projektowy: Damon Belusco (kierownik projektu), Michele D.
Arcangelo, Nicola Cabiati (model), Ana Gugic (wnętrza) Klient: Région Languedoc-Roussillon Wykonawcy: GFC.
struktura, SMAC.
fasady, BARSALOU.
ramy Konsultanci: ALTIA.
Akustyka, NEVEUX-ROUYER.
Architekci krajobrazu, ALMA Consulting.
Projekt kuchni Powierzchnia netto: 23 600 mkw.
Powierzchnia brutto: 25 736.80 mkw.
Powierzchnia terenu: 16,500 m.kw.
+ 16 We wrześniu otwarto nową szkołę Hotelarstwa Georges-Freche w Montpellier we Francji, zaprojektowaną przez Massimiliano i Dorianę Fuksas po wygraniu konkursu ogłoszonego w 2007 roku.
W budynku znajduje się hotel i trzy restauracje zbudowane na terenie o powierzchni 3,95 akra w rejonie ZAC Port Marianne dla hotelu-szkoły Lycée Georges Fré che.
Moreno Maggi; Georges-Freche School of Hotel Management / Massimiliano i Doriana Fuksas Projekt rozwija się w poziomie, przekształcając krajobraz i tworząc nową tożsamość miejską dla tego obszaru.
Formalna różnorodność, zwarte bryły i rzeźbione kształty wtapiają się w jedną całość, która zachowuje momenty przestrzennej indywidualności w całym wnętrzu.
Moreno Maggi; Georges-Freche School of Hotel Management / Massimiliano i Doriana Fuksas Szkoła mieści dwa główne budynki połączone kładkami dla pieszych, zakwaterowanie dla studentów, mieszkanie dla kierownictwa, siłownię oraz tor lekkoatletyczny i boisko sportowe.
Wejście dla studentów i profesorów odbywa się przez łuk, a wejście dla klientów jest po przeciwnej stronie.
Dwa budynki tworzące gmach tworzą rzeźbiarską masę wokół której gimnazjum, studenci.
miejsce zamieszkania i mieszkanie zarządu grawituje.
Studio Fuksas; Georges-Freche School of Hotel Management / Massimiliano i Doriana Fuksas Massimiliano i Doriana Fuksas zaprojektowali wnętrze, obszary dostępne dla publiczności i miejsca poświęcone branży gastronomicznej i hotelowi.
W holu wejściowym prowadzącym do restauracji i hotelu znajduje się recepcja: biały lakierowany obiekt rzeźbiarski, odzwierciedlający płynne formy i solidny charakter konstrukcji.
Biurko jest pokryte materiałami, które są wykorzystywane do wytwarzania kadłubów łodzi.
Moreno Maggi; Georges-Freche School of Hotel Management / Massimiliano i Doriana Fuksas Różne rodzaje oryginalnie zaprojektowanych stołów i krzeseł wyznaczają przestrzenie przeznaczone do interakcji między publicznością a uczniami.
Istnieje również limitowana edycja mebli specjalnie dla hotelu.
Ściany szkoły i studentów.
rezydencje malowane są w innym kolorze na każdym piętrze, w odcieniach od żółtego do zielonego po purpurowy i pomarańczowy.
Kolory służą jako oznakowanie, aby odróżnić różne przestrzenie i czynności.
Moreno Maggi; Georges-Freche School of Hotel Management / Massimiliano i Doriana Fuksas Projekt można nazwać.
Eksperymentalny.
tyle ze względu na trójkątną aluminiową fasadę, jak z betonu zbrojonego.
Oba materiały zostały zaadaptowane, aby móc przyjąć określone kształty.
zakrzywiony i płynny.
zgodnie z wymaganiami struktury.
Fasady budynku zostały wykonane przy użyciu 17 000 skrzynek z anodowanego aluminium w kształcie trójkąta.
Każda aluminiowa obudowa jest unikalna i opatrzona jest własnym specyficznym kodem kreskowym, aby można było ją zidentyfikować w zależności od jej specyficznej sytuacji na fasadzie.
Interakcja między fasadami wzmacnia napięcie dynamiczne między materiałami stałymi a jamami, światłem i cieniami, które są nieodłączną częścią projekcji.
Geometryczny wzór aluminium.
Skóra.
został opracowany w celu zastosowania do 5000 szklanych trójkątnych ram, które są montowane na metalowych siatkach.
Ramon Prat; Georges-Freche Szkoła Hotelarstwa / Massimiliano i Doriana Fuksas Konstrukcja budynku wykonana jest z żelbetu.
Aby odtworzyć krzywe objętości, projekt wykorzystał.
Torkret.
technologia.
Panele fotowoltaiczne zostały zainstalowane na dachu pierwszego budynku (wielofunkcyjne pomieszczenie, galeria wystaw, biura administracyjne, sale lekcyjne, stołówka), a także na dachu mieszkań dla kierownictwa.
Moreno Maggi; Georges-Freche School of Hotel Management / Massimiliano i Doriana Fuksas Zdjęcie dzięki uprzejmości Massimiliano i Doriany Fuksas
[patrz też: maszyny pakujące, Paletyzatory, styropian spadkowy ]

Powiązane tematy z artykułem: maszyny pakujące Paletyzatory styropian spadkowy