Posts Tagged ‘styropian spadkowy’

Ze swiata architektury – Georges-Freche School of Hotel Management / Massimiliano i Doriana Fuksas

May 29th, 2018

Moreno Maggi; Georges-Freche School of Hotel Management / Massimiliano i Doriana Fuksas Architekci: Massimiliano i Doriana Fuksas Lokalizacja: 401, rue le Titien 34000 Montpellier, Francja Rok: 2007-2012: konkurs 2007, wygrany konkurs Kwiecień 2007, plac budowy styczeń 2010, Inauguracja wrzesień 2012 Zespół projektowy: Damon Belusco (kierownik projektu), Michele D.
Arcangelo, Nicola Cabiati (model), Ana Gugic (wnętrza) Klient: Région Languedoc-Roussillon Wykonawcy: GFC.
struktura, SMAC.
fasady, BARSALOU.
ramy Konsultanci: ALTIA. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Z Holandii, USA, Chile, Nowej Zelandii i zdobytego przez Sou Fujimoto drewnianego domu w Japonii pochodzi trzecia oferta wcześniejszych drewnianych domów.
Sprawdź je wszystkie po przerwie! Final Wooden House / Sou Fujimoto Myślałem o stworzeniu ostatecznej drewnianej architektury.
Został stworzony przez bezmyślne układanie w stosy kwadratu o boku 350 mm.
Drewno jest niezwykle wszechstronne.
W zwykłej drewnianej architekturze drewno jest skutecznie różnicowane zgodnie z funkcjami w różnych miejscach, właśnie dlatego, że jest tak wszechstronne. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

W ubiegłym tygodniu gościliśmy na forum poświęconym urbanistyce w nowym budynku Goldman Sach na Manhattanie.
Forum szczegółowo omawiało rolę mega projektu i jego znaczenie dla przyszłości amerykańskiego rozwoju miast.
W panelu wzięli udział Daniel Libeskind, Richard Kahan (były prezes i dyrektor generalny Battery Park City Authority) i Paul Goldberger, krytyk architektury dla The New Yorker.
Szybkie tło pochodzenia projektu.
Mega. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

AIA Los Angeles właśnie ogłosiło finalistów konkursu 2010 Design Awards.
Teraz twoja kolej, aby zagłosować na zwycięzcę! Głosowanie kończy się 21 czerwca o godzinie 12 (PST), a zwycięzcy Jury i People s Choice Awards zostaną ogłoszeni w piątek 25 czerwca.
Sprawdź pełną listę nominowanych restauracji po przerwie.
A nominowani są.
KATEGORIA RESTAURACJI Char No. Read the rest of this entry »