Budownictwo wczoraj i dzis : Barrio de los Paracaidistas / Metous Studio

Znaczenie wieży to żywa istota, która oddycha w mieście i jest prawdziwie określona przez meksykańską kulturę i ludzi. Read the rest of this entry »

Michael Moran.
Nie musisz na to długo patrzeć, zanim zdasz sobie sprawę, że jest to tak zmysłowy budynek jak Nowy Jork widział od bardzo dawna.
stwierdził zdobywca nagrody Pulitzera krytyk architektury Paul Goldberger z American Folk Art Museum.
Wykonane przez architektów Tod Williams i Billie Tsien w 2001 roku muzeum ma 40 stóp szerokości i 100 stóp długości i jest otoczone Muzeum Sztuki Nowoczesnej z trzech stron.
Było to pierwsze nowe muzeum zbudowane w Nowym Jorku od ponad trzech dekad. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Barrio de los Paracaidistas / Metous Studio

Wraz ze wzrostem globalnej populacji, do 2030 r.
Nastąpi tak drastyczny niedobór ziemi, że nie będzie miejsca dla zmarłych.
w kilku zatłoczonych miastach.
Kolumbarium Tin Shuna Buta w Hongkongu jest reakcją na rosnącą populację i rosnący popyt na ziemię.
Projekt oferuje nową typologię, w której spoczynek jest zakotwiczony do portu, obecnie zaniedbany obszar, który może stać się zrewitalizowaną przestrzenią publiczną. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Barrio de los Paracaidistas / Metous Studio

Bardzo interesuje mnie relacja między architekturą a pogodą.
To dlatego na wietrzenie: Życie budynków w czasie przez Moshen Mostafavi ma specjalne miejsce na mojej półce z książkami.
Dlatego właśnie tak bardzo lubiłem Ariuma.
Arium to wynik pracowni prowadzonej przez Jürgena Mayera z Neeraj Bhatia na Wydziale Architektury, Krajobrazu i Projektowania Uniwersytetu w Toronto Johna H.
Danielsa. Read the rest of this entry »