Budownictwo wczoraj i dzis : Barrio de los Paracaidistas / Metous Studio

Znaczenie wieży to żywa istota, która oddycha w mieście i jest prawdziwie określona przez meksykańską kulturę i ludzi. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Barrio de los Paracaidistas / Metous Studio

W ubiegłym tygodniu gościliśmy na forum poświęconym urbanistyce w nowym budynku Goldman Sach na Manhattanie.
Forum szczegółowo omawiało rolę mega projektu i jego znaczenie dla przyszłości amerykańskiego rozwoju miast.
W panelu wzięli udział Daniel Libeskind, Richard Kahan (były prezes i dyrektor generalny Battery Park City Authority) i Paul Goldberger, krytyk architektury dla The New Yorker.
Szybkie tło pochodzenia projektu.
Mega. Read the rest of this entry »

Tham & Videg.
Arkitekter otrzymał pierwszą nagrodę za konkurs na zaprojektowanie Bergman Center, fundacji i miejsca spotkań skupiającego się na twórczości Ingmara Bergmana i na F.
Rö jako jego artystycznej bazie.
Po przerwie możesz zobaczyć więcej zdjęć i opis architekta.
Celem konkursu było przekształcenie dwóch istniejących budynków dawnej szkoły w nową siedzibę Fundacji Bergman Center na wyspie Fero. Read the rest of this entry »

Budownictwo wczoraj i dzis : Barrio de los Paracaidistas / Metous Studio

Uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym przygotowanie zapasów gliny na okres zimowy w różnych obwodach klimatycznych i przy dowolnym rozmieszczeniu i typie kopalni jest ocie- plony magazyn gliniany. W magazynach na glinę konieczne jest zastosowanie mechanicznego ładowania i pobierania surowca za pomocą wciągów, przenośników, wyrzutników i koparek. Magazyny na glinę bywają różnego rodzaju, lecz dotychczas nie ustawiono, jaki typ magazynu. jest najlepszy. Jest to magazyn naziemny o przekroju zbliżonym do półkola, z mechanicznym załadowywaniem, lecz ręcznym pobieraniem gliny. Read the rest of this entry »