Posts Tagged ‘docieplenia’

Architektura i nowoczesne budownictwo – Navitas Park / Kjaer & Richter Architects i Christensen & Co

Współpracujący z Danią Kjaer & Richter Architects & Christensen & Co udostępnili nam swój projekt Navitas Park, szkołę inżynierów o powierzchni 39 000 metrów kwadratowych w Aarhus w Danii.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Od 2014 roku ponad 2000 studentów, wykładowców i specjalistów zajmie Navitas Park na nowym nabrzeżu w Aarhus.
W budynku mieści się Szkoła Inżynieryjna w Aarhus, Szkoła Morska i Inżynieria Techniczna w Aarhus oraz Park Naukowy INCUBA, a także edukacja, rozwój i szkolenia z naciskiem na energię.
Będzie to największa niskoenergetyczna budowla w Danii i budżet w wysokości ok. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘docieplenia’

Technologia staje się coraz lepsza.
pewnego dnia pokazaliśmy okno Dyesola, które wychwytuje energię z elektronów uwalniających światło, które następnie są uwięzione i prowadzone jako elektryczność, a dziś przynosimy ci kandydaturę Michelle Pelletiera (kandydata na stopień Master of University of Rhode Island) samoleczący się beton.
Obecnie beton jest najczęściej używanym materiałem budowlanym, ale w miarę starzenia się konstrukcji betonowych pęknięć.
a to, co zaczyna się jako lekkie pęknięcie, może przekształcić się w ogromny problem.
Rozwiązanie Pelletiera to rodzaj inteligentnego betonu . Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘docieplenia’

Bardzo interesuje mnie relacja między architekturą a pogodą.
To dlatego na wietrzenie: Życie budynków w czasie przez Moshen Mostafavi ma specjalne miejsce na mojej półce z książkami.
Dlatego właśnie tak bardzo lubiłem Ariuma.
Arium to wynik pracowni prowadzonej przez Jürgena Mayera z Neeraj Bhatia na Wydziale Architektury, Krajobrazu i Projektowania Uniwersytetu w Toronto Johna H.
Danielsa. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘docieplenia’

Obok wyrobowni buduje się dołownię, której pojemność od- powiada ilości gliny niezbędnej do prowadzenia produkcji w zimie. W ciepłej porze roku dołownię zasypuje się gliną przywiezioną z kopalni i ociepla się. Dołownie składają się z kilku lub kilkunastu niezależnych od siebie dołów o różnych wymiarach względnie jednego wydłużonego kanału o dużej pojemności. Najczęściej spotyka się doły o długości 6 m, szerokości 3 m i głębokości 1,5 m. Ściany ich są murowane lub betonowe, a podłoga ubita. Read the rest of this entry »