Posts Tagged ‘docieplanie styropianem’

Architektura i nowoczesne budownictwo – Navitas Park / Kjaer & Richter Architects i Christensen & Co

Współpracujący z Danią Kjaer & Richter Architects & Christensen & Co udostępnili nam swój projekt Navitas Park, szkołę inżynierów o powierzchni 39 000 metrów kwadratowych w Aarhus w Danii.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Od 2014 roku ponad 2000 studentów, wykładowców i specjalistów zajmie Navitas Park na nowym nabrzeżu w Aarhus.
W budynku mieści się Szkoła Inżynieryjna w Aarhus, Szkoła Morska i Inżynieria Techniczna w Aarhus oraz Park Naukowy INCUBA, a także edukacja, rozwój i szkolenia z naciskiem na energię.
Będzie to największa niskoenergetyczna budowla w Danii i budżet w wysokości ok. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘docieplanie styropianem’

Piasek stosuje się jako materiał schudzający, gdy glina jest nadmiernie plastyczna i trzeba zmniejszyć skurczliwość, czyli polepszyć jej własności schnięcia . Piasek jest to sypka, ziarnista skala osadowa. Ziarna piasku mogą składać się z różnych minerałów. Zależnie od charakteru dominującego minerału dzieli się piaski na kwarcowe, skaleniowe, mikowe i inne. W zależności od sposobu powstawania piaski dzielą się na: 1) górskie i kopalne (ostrokrawędziowe z domieszkami ilastymi), 1) Według PN-53/B-06711 piasek ze względu na pochodzenie dzieli się na kopalny, rzeczny, jeziorny i morski. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘docieplanie styropianem’

100-200 g gliny umieszcza się w wąskim naczyniu szklanym – zlewce lub cylindrze miarowym itp. Naczynie napełnia się wodą, rozrabia starannie glinę, rozgniatając wszystkie grudki. Po zbełtaniu zawiesiny glinianej pozwala się jej odstać. Początkowo osiada na dnie piasek gruby, potem drobny i dopiero po pewnym czasie lina. Następnie określa się ilość gliny, piasku grubego i drobnego, które łatwo jest odróżnić z wyglądu zewnętrznego.
WYDOBYWANIE I TRANSPORT SUROWCOW. Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘docieplanie styropianem’

Do wydobywania gliny przy eksploatacji odkrywkowej stosuje się koparki łyżkowe. Przy podniesieniu ramienia łyżką koparka zgarnia czerpakiem zruszoną przy odstrzale skałę, a w przypadku skały o małej twardości skrawa i czerpie ją bezpośrednio łyżką. W celu lepszego wykonywania tych czynności zaopatruje się przednią krawędź łyżki w wymienne kły stalowe. Do urabiania gliny stosuje się koparki z silnikami spalinowymi, parowymi lub elektrycznymi. Na wąskim odcinku wydobywania gliny należy stosować ko- parki na podwoziu gąsienicowym, gdyż zużywają one mniej czasu na ,roboty przygotowawcze i są zwrotniejsze niż koparki na podwoziu szynowym. Read the rest of this entry »