Uzdatnianie wody Pitnej
Uzdatnianie wody Pitnej, hydraulik Warszawa

MASZYNY DO ROZDRABNIANIA I MIELENIA SUROWCÓW

Posted in Uncategorized  by admin
September 14th, 2019

Do rozdrabniania i mielenia twardych surowców mineralnych i odpadów produkcyjnych (złom cegły i dachówki), a także żużli i paliwa stosuje się następujące maszyny krusząco-mielące: 1) kruszarki szczękowe, 2) gniotowniki, 3) walce zębate, 4) walce gładkie, 5) walce do przemiału grubego (eliminacyjne), 6) walce kombinowane, 7) kruszarki młotkowe i młyny, 8) dezyntegratory.
KRUSZARKI SZCZĘKOWE Kruszarki szczękowe stosuje się w przemyśle ceramicznym do rozdrabniania wapienia, szamotu oraz złomu cegły i dachówki. Przeważnie stosuje się kruszarki o prostym ruchu szczęki. Kruszarki o złożonym ruchu szczęki dają materiał o większej za- wartości drobnych frakcji. Kruszarka szczękowa o prostym ruchu szczęki składa się z ramy jednolitej lub spawanej, w której zaklinowana jest płyta żeberkowa. Druga płyta żeberkowa waha się dokoła osi wprawiana w ten ruch za pomocą wału mimośrodowego, korbowodu i płyt rozporowych. Powrotny ruch płyty odbywa się za pomocą cięgna i sprężyny. Stopień rozdrobnienia reguluje się przez przesuwanie klina rozpórki szczęki ruchomej do góry lub na dół za pomocą śruby. W kruszarce o złożonym ruchu szczęki szczęka ruchoma jest zawieszona na wale mimośrodowym, co zabezpiecza kołowy ruch górnej części szczęki. Dolna część szczęki opiera się na wahliwej płycie rozporowej. Powstaje przy tym skomplikowany ruch szczęki, regulowany przez odpowiednie ustawienie klina. W kruszarce szczękowej o prostym ruchu szczęki rozdrabnianie materiału następuje wskutek ściskania kawałków materiału między szczęką ruchomą i szczęką nieruchomą przy określonym wymiarze kąta a między szczękami; kąt ten z kolei zależy od kąta tarcia f między powierzchniami szczęk a rozdrabnianym materiałem. Kąt między szczęką ruchomą i nieruchomą powinien być mniejszy od podwójnego kąta tarcia, ażeby zapobiec wyciskaniu materiału do góry podczas kruszenia. Najmniejszy współczynnik tarcia między materiałem rozdrabnianym a szczęką przyjmuje się jako równy 0,30, a kąt a = 340. W praktyce kąt waha się zwykle w granicach od 20 do 25. Przy określaniu największej liczby wahań n szczęki ruchomej oznacza się najmniejszą wielkość szczeliny wylotowej przez d, a najmniejszy zasięg dolnej szczęki przez S (w cm). Przy pionowym położeniu szczęki nieruchomej przyjmujemy, iż przesuwanie się szczęki ruchomej jest równoległe do położenia wyjściowego, a kąt a jest stały. Przy odchyleniu szczęki ruchomej w prawo materiał spada w kształcie graniastosłupa o przekroju trapezoidalnym pod działaniem siły ciężkości. Drugą zaletą kruszarek szczękowych jest to, że może być w nich kruszony materiał o większej wilgotności i nie grozi to zaklinowaniem szczeliny wylotowej, gdyż .eliptyczny ruch szczęki ruchomej powoduje, że skruszony materiał wypychany jest z paszczy właśnie przez tę szczękę. [patrz też: mrówka chełmża, ogród zimowy cena, olx ostrołęka ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka chełmża ogród zimowy cena olx ostrołęka