Uzdatnianie wody Pitnej
Uzdatnianie wody Pitnej, hydraulik Warszawa

MAGAZYNY NA GLINĘ

Posted in Uncategorized  by admin
September 15th, 2019

Uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym przygotowanie zapasów gliny na okres zimowy w różnych obwodach klimatycznych i przy dowolnym rozmieszczeniu i typie kopalni jest ocie- plony magazyn gliniany. W magazynach na glinę konieczne jest zastosowanie mechanicznego ładowania i pobierania surowca za pomocą wciągów, przenośników, wyrzutników i koparek. Magazyny na glinę bywają różnego rodzaju, lecz dotychczas nie ustawiono, jaki typ magazynu. jest najlepszy. Jest to magazyn naziemny o przekroju zbliżonym do półkola, z mechanicznym załadowywaniem, lecz ręcznym pobieraniem gliny. Glinę dostarcza się do magazynu za pomocą przewoźnego przenośnika taśmowego, który zrzuca ją z wysokości 8 do 10 m, zapełniając stopniowo magazyn i tworząc wielką pryzmę. Glinę pobiera się z pryzmy ręcznie, za pomocą łopat. W zakładach o dużej produkcji ładuje się glinę za pomocą wyrzutnika, a pobiera z magazynu koparką wieloczerpakową; załadowanie i wyładowanie surowca jest tu zatem całkowicie zmechanizowane. Poza tym magazyny tego typu są bardziej pojemne, gdyż są zagłębione w ziemi.
MAGAZYN DO GLINY Z URZĄDZENIEM CHWYTAKOWYM Wzdłuż magazynu posuwa się suwnica mostowa z urządzeniem chwytakowym, przeznaczonym do zaladowywania i wyładowywania gliny. Zaletą magazynu tego typu jest możliwość pobierania glin ułożonych w różnych miejscach magazynu.
MAGAZYN GLINY ZAOPATRZONY W KOPARKĘ Załadowanie gliny do magazynu odbywa się za pomocą przenośnika taśmowego, umieszczonego w górnej części konstrukcji dachowej magazynu. Wyładowywanie gliny z magazynu odbywa się za pomocą prze- nośnika taśmowego, przesuwającego ,się .we wgłębieniu wykonanym w środkowej części magazynu. Glinę podaje się za pomocą koparki łyżkowej, która zsypuje ją do przenośnego leja (zbiornika) umieszczonego nad przenośnikiem. W niektórych przypadkach załadunek gliny odbywa się za po- mocą zgarniaka linowego, o działaniu nawrotnym. [przypisy: mrówka chełmża, ogród zimowy cena, olx ostrołęka ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka chełmża ogród zimowy cena olx ostrołęka