Budownictwo wczoraj i dzis : Barrio de los Paracaidistas / Metous Studio

Znaczenie wieży to żywa istota, która oddycha w mieście i jest prawdziwie określona przez meksykańską kulturę i ludzi.
wyjaśnił Lee i Stahl.
Sprawdź wspaniałe zdjęcia, diagramy i wiele więcej na temat nagradzanego projektu po przerwie.
Przesuwając kluczowe elementy miejskiej tkanki Meksyku do wymiaru pionowego, powstaje nowa trójwymiarowa miejska siatka organizacyjna.
Ulica jest kontynuowana od płaszczyzny uziemienia i staje się łącznikiem łączącym całą wieżę.
Ulica reaguje na światło słoneczne, wiatr, sąsiedztwa i gęstość zaludnienia, ponieważ czasem poszerza się o działalność komercyjną, otwartą przestrzeń zieloną lub zapewniającą wolność widzenia i obiegu.
Projekt 11 Aby rozwiązać problemy środowiskowe występujące na terenach przeludnionych, wieża zawiera zarówno masywny system filtracji wody, jak i system filtracji powietrza.
Korzystając z tych systemów, wieża zachowuje się jak miejski lonży.
i oczyszcza całe miasto.
Design 08 Konstrukcja szkieletowa wieży zapewnia projektowi elastyczność, dzięki czemu może być dostosowywany do potrzeb społeczności w miarę upływu czasu.
System może wspierać serię pionowych dzielnic, które rosną wokół siebie i wzajemnie się rozwijają.
Przestrzenie sub-publiczne i prywatne ewoluują organicznie, tworząc złożone przestrzenie miejskie podobne do historycznego Meksyku.
Projekt 03 Każdy budynek w tym nowym pionowym mieście jest samokontrukturalny i wbudowany w większą super strukturę.
Ten niemodularny system pozwala na rozwój sąsiedztwa z bogactwem i różnorodnością przypominającymi większy kontekst w Meksyku.
Z biegiem czasu wieża zostanie zdefiniowana przez tych, którzy tam mieszkali, co świadczy o przeszłości Meksyku i pozwala obiektowi ujawnić historię różnych dzielnic.
Projekt 02 Kudos wszystkim zaangażowanym studentom, zwłaszcza Lee i Stahl, którzy zaprezentowali swoje podejście do całej Szkoły Architektury; ten projekt jest naprawdę ekscytujący.
Metous Studio Firm Organization założyciel i główny projektant: David Lee i Anthony Stahl Projektant graficzny: Ryan Baczek Członkowie zespołu: Cameron Northrop, Dion Dekker, Bailey Robertson, Marielle Suba, Zach Crocker, Andrew Wright, Tiffany Carlson, Tao Li, Danielle Lieu , Alyssa Llanos Wydziałowy doradca: Marc J.
Neveu
[podobne: hydraulik Warszawa, szambo betonowe, geodezja ]