Uzdatnianie wody Pitnej
Uzdatnianie wody Pitnej, hydraulik Warszawa

Budownictwo wczoraj i dzis : American Folk Art Museum / Tod Williams + Billie Tsien

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Michael Moran.
Nie musisz na to długo patrzeć, zanim zdasz sobie sprawę, że jest to tak zmysłowy budynek jak Nowy Jork widział od bardzo dawna.
stwierdził zdobywca nagrody Pulitzera krytyk architektury Paul Goldberger z American Folk Art Museum.
Wykonane przez architektów Tod Williams i Billie Tsien w 2001 roku muzeum ma 40 stóp szerokości i 100 stóp długości i jest otoczone Muzeum Sztuki Nowoczesnej z trzech stron.
Było to pierwsze nowe muzeum zbudowane w Nowym Jorku od ponad trzech dekad.
Więcej o amerykańskim Muzeum Sztuki Ludowej po przerwie.
Osiem poziomów wysokich na 53rd Street, American Folk Art Museum zaprasza gości z wielkim dwupiętrowym atrium.
Antresola powyżej, która ma małą kawiarnię, wygląda na atrium oraz 53rd Street.
Na czterech górnych piętrach znajdują się przestrzenie galerii na wystawy stałe i czasowe.
Ze względu na kody strefowe i rozbudowany program budowy, budynek musiał również przedłużyć dwa poziomy podziemne, aby pomieścić audytorium, sale lekcyjne, biura muzealne, bibliotekę i archiwa.
Sztuka znajduje się wzdłuż ścieżki cyrkulacji przez budynek, na przykład wzdłuż klatek schodowych, umożliwiając zwiedzającym przechodzenie od podłogi do podłogi, oglądając wyświetlaną sztukę.
Ścieżki te czasem dzielą się na małe zakątki, które zapewniają przestrzeń dla stałych zbiorów.
Świetlik między drugim a trzecim piętrem ponad wielką klatką schodową pozwala na wejście światła do przestrzeni galerii.
.
Michael Moran Większość podłóg to beton gruntowo-terrazonowy łączący się z betonowymi ścianami.
Podłoga do galerii zestawia zimne uczucie betonu z Ruby Lake Fir Logs, zapewniając znacznie cieplejsze i przyjemniejsze otoczenie.
Na zewnątrz muzeum znajduje się sama rzeźba, która ma reprezentować abstrakcyjną otwartą dłoń.
Obłożony tombasilem metalowym panelem składającym się z białego brązu i 57% miedzi, jego faktura pochodzi z odlewania paneli z form piaskowych pobranych z faktury betonu.
Ruch paneli podczas składania do wewnątrz odpowiada na wschód, zachód słońca i zmianę pór roku, jego blask zależy od naturalnego światła słonecznego każdego dnia.
Wybrany jako.
Najlepszy nowy budynek na świecie w 2001 roku.
muzeum jest dziełem sztuki przeznaczonym dla zwiedzających i pieszych do podziwiania, a według słów samych architektów jest swoistym domem dla sztuki idiosynkratycznej .
.
Peter Mauss Architekci: Tod Williams + Billie Tsien Lokalizacja: Nowy Jork, Nowy Jork Klient: American Folk Art Museum Obszar projektu: 30 000 metrów kwadratowych Projekt ukończony: 2001 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Tod Williams Billie Tsien Architekci Referencje: Tod Williams Billie Tsien Architekci, arcspace .com
[więcej w: skrzynki rozsączające, kotły sas opinie, mrówka chojnów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kotły sas opinie mrówka chojnów skrzynki rozsączające