Budownictwo i architektura : Arium: Pogoda + Architektura / Jürgen Mayer H. i Neeraj Bhatia

September 11th, 2018

Bardzo interesuje mnie relacja między architekturą a pogodą.
To dlatego na wietrzenie: Życie budynków w czasie przez Moshen Mostafavi ma specjalne miejsce na mojej półce z książkami.
Dlatego właśnie tak bardzo lubiłem Ariuma.
Arium to wynik pracowni prowadzonej przez Jürgena Mayera z Neeraj Bhatia na Wydziale Architektury, Krajobrazu i Projektowania Uniwersytetu w Toronto Johna H.
Danielsa.
Książka porusza się między seriami artykułów analitycznych na temat związku między pogodą i architekturą, od turystyki po zakupy.
Koncepcje te są następnie testowane przez studio nad Victory Soya Mills Silos, masywną betonową konstrukcją, stojącą bezszelestnie wzdłuż nabrzeża Toronto, idealne laboratorium do zmyślnej interwencji: arii (Algarium, Fogarium, Thermarium, itp.).
Równowaga między analizą pogody a projektami studyjnymi sprawia, że ta książka stanowi dobre odniesienie do tego tematu, a nie tylko zwykłą kompilację pracy studenta.
Więcej po przerwie.
Czy Pogoda jest ostatnim śladem natury w mieście.
Czy siły w systemach pogodowych są kluczem do kryzysu energetycznego.
Czy niestabilność i zaburzenie to coś, co można zaprojektować.
Czy Pogoda jest nemezis architektury lub jej najlepszym przyjacielem.
Czy Pogoda staje się ostatnią formą specyfiki kulturowej.
Czy wszystko sprowadza się do.
Zielonego Arium to przewodnik po pogodzie i architekturze.
Badając relacje między atmosferą, środowiskiem zabudowanym, kulturą i polityką, ten kompleksowy projekt badawczy pod kierunkiem architekta Jürgena Mayera H.
z Berlina i urbanisty Neeraj Bhatia z Toronto oferuje dogłębne spojrzenie na nasze współczesne zrozumienie pogody poprzez krytyczne egzaminy z projektowania i architektury.
- Hatje Cantz Verlag Redakcja: Neeraj Bhatia i Jürgen Mayer H.
Wydawca: Hatje Cantz Verlag Projekt graficzny: Eric Bury, opracowanie graficzne Etcetera Język: angielski Okładka: twarda strona Strony: 320 Ilustracje: 70 ilustracji (37 w kolorze), 170 rysunków i schematów Wymiary: 9,1 x 6,1 x 0,9 cala ISBN: 978-3775725408 Indeks Prognoza pogody Pogoda + Nauka / Tomek Bartzak Pogoda + Zdrowie / Lisa Spensieri Pogoda + Wojna / Johanna Bollozos Pogoda + Infrastruktura / Geoffrey Turnbull Pogoda + Katastrofy / Andrea Traverso Pogoda + Turystyka / Daniel Briker Pogoda + Zakupy / Daniel Rabin Pogoda + Media / Annie Ritz Pogoda + Materiały / Dennis Rijkhoff Prognoza pogody Algarium / Piers Cunnington & Geoffrey Turnbull Ariumarium / Daniel Briker Iterarium / Lisa Spensieri Filtrarium / Johanna Bollozos i Dennis Rijkhoff Mediarium / Tomek Bartzak Activarium / Andrea Losier & Andrea Traverso Fogarium / Renee Leung & Marnie Williams Thermarium / Daniel Rabin i Annie Ritz The Weather Out patrz Weatherize! / Jürgen Mayer H.
Post-Junkspace Globe / Neeraj Bhatia Mutant Environments / Mason White Historia zieleni / Renee Leung MEtreePOLIS / Matthias Hollwich & Marc Kushner Mgliste oczy, San Francisco Days / Henry Urbach Dziwna pogoda / Dirk Hebel & Jörg Stollmann Weathering Architektura / Filiz Klassen Przetwornik pogody i katalizator społeczny / Rodolphe el-Khoury & Robert Levit Biografie Obraz Podziękowania Podziękowania Kup tę książkę
[więcej w: projekty altan ogrodowych, norma murowa, skrzynki rozsączające ]

Powiązane tematy z artykułem: norma murowa projekty altan ogrodowych skrzynki rozsączające