Uzdatnianie wody Pitnej
Uzdatnianie wody Pitnej, hydraulik Warszawa

Architektura: Multi-Purpose Sports Hall Competition Entry / MACA Estudio + Virai Arquitectos

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

MACA Estudio + Virai Arquitectos udostępnił nam swoją propozycję wielofunkcyjnej hali sportowej w Budapeszcie, dzielnicy XVI, która została wybrana finalistą w międzynarodowym konkursie.
Ich projekt ma być przejściem między krajobrazem miejskim a wiejskim krajobrazem rolniczym w pobliżu.
Poszukuje innowacyjnego, ale zintegrowanego obrazu w środowisku, z materiałami i kolorami, które przypominają park i drzewa w okolicy, jak martwe natury, które kopiują ton i wygląd otaczającej roślinności.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Stadion sportowy jest wyświetlany na dużej zielonej działce z istniejącymi obiektami sportowymi na przedmieściach Budapesztu.
Istnieje propozycja planowania urbanistycznego całej działki jako drugiej fazy konkursu.
Propozycja ma być katalizatorem wizerunku dzielnicy, w której jest oprawiona: nowoczesny wygląd innego budynku.
Projekt ma na celu osiągnięcie zarówno efektywnego obiegu różnych użytkowników sportu: sportowców i publiczności, jak i odpowiedniej pozycji w istniejącym parku, uzupełniając go o niezbędne miejsce parkingowe i dostęp.
Zamiast umieszczania dużej, kwadratowej objętości, decydujemy się kontynuować.
zielona przestrzeń integrująca w niej park sportowy.
.
vvv-visual.com Propozycja jest prawie krajobrazem, a nie budynkiem, składającym się ze składanych powierzchni i zielonych fal.
Duży pokład z trzema nakładającymi się pasmami fal pojawia się na parkingu, zaczynając od podłogi i wznosząc się nad ziemią, aby pomieścić różne czynności wewnątrz.
Światło wchodzi z góry, a wysokość dolnych pasm umożliwia lekkie wejście z obu stron.
Budynek znajduje się w parku z prostymi interwencjami, które wykorzystują istniejącą topografię, umieszczając boisko i szatnie na niższym poziomie działki i podnosząc stojaki boczne do górnej granicy działki.
.
vvv-visual.com Łagodne rampy łączą oba poziomy z parkingiem od strony północnej i głównym deptakiem na południe, umożliwiając dostęp pieszym wszystkim użytkownikom tego obszaru.
Wreszcie duży, jasny pokład jest umieszczony powyżej, łącząc wszystkie interwencje z płynnym przejściem między krajobrazem parku a budynkiem.
.
vvv-visual.com Architekci: MACA Estudio + VIRAI Arquitectos Lokalizacja: Budapeszt, Węgry Team: MACA Estudio.
Christian Álvarez, Jorge Garrudo; Virai Arquitectos.
Juan Manuel Herranz, Marta Parra; Natalija Stankovic, Elisavet Hasa, Erika Nyary Klient: Samorząd XVI Budapesztu Typ: Konkurs, wybrany Rozmiar: 3750 m2 (budynek)
[hasła pokrewne: mrówka busko zdrój, mrówka chrzanów, skrzynki rozsączające ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka busko zdrój mrówka chrzanów skrzynki rozsączające