Uzdatnianie wody Pitnej
Uzdatnianie wody Pitnej, hydraulik Warszawa

Architektura i nowoczesne budownictwo – Olympic Golf Course Clubhouse Wniosek / RUA Arquitetos

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości RUA Arquitetos RUA Arquitetos udostępnił nam swój projekt dla Olympic Golf Course Clubhouse w Rio de Janeiro, który jest zorganizowany jak wygodna weranda, rozwiązując granice między krajobrazem, budynkiem i użytkownikami.
Jako mieszkańcy Rio, architekci chcieli architekturę, która wyrażała styl życia miasta, który był tropikalny, otwarty i hojny, jak wielka varanda pochylona nad polem golfowym.
Zmienili koncepcję.
Werandy.
z dużym, niezwykle lekkim zadaszeniem, wokół którego organizowane są zajęcia klubowe.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Golf to sport precyzji i równowagi, i wierzymy, że to samo dotyczy jego architektury.
Praktyka plenerowa, pośród żywiołowości elementów naturalnych, inspiruje do tworzenia przestrzeni bliskich krajobrazowi, dobrze oświetlonych, szerokich, wentylowanych i mających bezpośredni kontakt z kursem.
Jest to także sport, w którym gracze towarzysko towarzyszą przed, w trakcie i po meczu, wzmacniając znaczenie architektury klubu.
Dzięki uprzejmości RUA Arquitetos Początkowo stworzyliśmy plac, który wyraża kurs za pomocą programowych tomów wokół niego.
Następnie został zadaszony przez dużą osłonę, która chroni i tworzy cienie, tworząc przyjemną atmosferę.
Propozycja wykorzystuje również tradycyjne brazylijskie elementy architektoniczne, takie jak parasole, brise-soleis i cobogós, aby stworzyć komfort i ułagodzić przestrzenie między wnętrzem a zewnętrzem.
Uwaga na te przestrzenie pośrednie jest zatem nieodłączną częścią projektu architektonicznego.
Pokrycie zostało również opracowane w taki sposób, aby wychwytywał wodę deszczową do nawadniania trasy.
Dzięki uprzejmości RUA Arquitetos Plan zespołu, który stanowi klub, wynika z kilku głównych przesłanek: jego bliskiego i bezpośredniego związku z kursem i zasięgiem jazdy; rozdrobnienie woluminów na rzecz widoków krajobrazowych, złagodzenie wpływu konstrukcji na glebę i lokalną roślinność; uporządkowanie architektury poprzez osie obrotu i wokół placu.
Dzięki uprzejmości RUA Arquitetos Od wejścia hojna pochylona droga prowadzi do pola golfowego, z uprzywilejowanym widokiem.
Poprzez tę ścieżkę wdrożyliśmy kolejno salę gimnastyczną, toalety i szatnie, Pro-Shop i recepcję, której kulminacją jest plac, który z jednej strony pochyla się na pole i mieści siedzibę administracyjną i pomieszczenia socjalne.
Ponad nią przeświecający dach wychwytuje wodę deszczową i zapewnia cień.
Wewnętrzny ogród stanowi przedłużenie otaczającego krajobrazu, co można również docenić z ogrodu na dachu nad restauracją, dostępnego przez rampę.
Dzięki uprzejmości RUA Arquitetos Zwyczajna płynność zawodników, polegająca głównie na planowaniu kursów w sklepie Pro-Shop, zatrzymaniu się w szatni i powrocie do baru po grze, została szczególnie uwzględniona w rozwoju projektu.
Siedziba Brazylijskiej Konfederacji Golfów została zaimplementowana w sąsiedztwie pola golfowego, w północnej części terenu, aby zachować pewną niezależność od innych obszarów klubu.
Dzięki uprzejmości RUA Arquitetos Obszary usług zostały zaprojektowane wokół patio do obsługi maszyn i utrzymania kursu, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi wydajności.
Klub klubu golfowego Rio de Janeiro potwierdza poprzez wspaniałą architekturę, jasny, otwarty i przyjazny dla obecni i przyszli praktykujący sport.
plan 01
[patrz też: piece sas opinie, ytong wymiary, flugger rumia ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: flugger rumia piece sas opinie ytong wymiary