Uzdatnianie wody Pitnej
Uzdatnianie wody Pitnej, hydraulik Warszawa

Architektura i nowoczesne budownictwo – Navitas Park / Kjaer & Richter Architects i Christensen & Co

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Współpracujący z Danią Kjaer & Richter Architects & Christensen & Co udostępnili nam swój projekt Navitas Park, szkołę inżynierów o powierzchni 39 000 metrów kwadratowych w Aarhus w Danii.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Od 2014 roku ponad 2000 studentów, wykładowców i specjalistów zajmie Navitas Park na nowym nabrzeżu w Aarhus.
W budynku mieści się Szkoła Inżynieryjna w Aarhus, Szkoła Morska i Inżynieria Techniczna w Aarhus oraz Park Naukowy INCUBA, a także edukacja, rozwój i szkolenia z naciskiem na energię.
Będzie to największa niskoenergetyczna budowla w Danii i budżet w wysokości ok.
700 000 DKR.
W ramach projektu gmina Aarhus wybuduje publiczny parking z ok.
450 miejsc parkingowych.
Znakomite centrum wiedzy i innowacyjne środowisko Trzy instytucje, Szkoła Inżynieryjna w Aarhus, Szkoła Morska i Inżynieria Techniczna w Aarhus oraz Park Naukowy INCUBA mają własne pomieszczenia i obiekty ze wspólnymi udogodnieniami w postaci stołówki, klubu zdrowia, sal konferencyjnych itp.
Celem Navitas Park jest stworzenie wyjątkowego centrum, bycia liderem wiedzy w innowacyjnym środowisku dla energii, środowiska i edukacji budowlanej, lokalizacja, w sercu Aarhus, ustanawia ją jako pierwszorzędne środowisko do nauki, Innowacje i przedsiębiorczość.
Navitas Park będzie otwartym i energicznym kompleksem, w którym studenci, naukowcy, nauczyciele i przedstawiciele branży będą się nawzajem inspirować dla dobra wszystkich stron.
Chodzi o stworzenie konkurencyjnego na arenie międzynarodowej i atrakcyjnego środowiska dla studentów, badaczy i przedsiębiorstw.
Nacisk na niskoenergetyczny Navitas Park ma bardzo ambitny zielony profil, co oznacza, że budynek będzie zużywał tylko ułamek energii normalnie zużywanej przez budynek tego typu.
Jest to niezależny cel, aby budynek pojawił się jako międzynarodowy znak oszczędności energii i wykorzystania technologii energetycznych.
.
Propozycja energetyczna jest określona we wniosku jako pełnowymiarowe laboratorium, w którym studenci i odwiedzający mogą badać nowoczesne, innowacyjne rozwiązania energetyczne.
Niels Christian Sidenius wyjaśnia.
Dzięki imponującej lokalizacji budynek stanowi również wyjątkową okazję do zademonstrowania i podkreślenia potencjału rozwojowego zrównoważonych technologii energetycznych, wspieranych przez architekturę.
Projekt zbiega się z budową kolejnego kluczowego projektu, jakim jest port w Aarhus, nadchodzący multimedialny dom Aarhus i nowe nabrzeże, które również otwiera się w 2014 roku.
[podobne: strop smart cena, umywalka stawiana na blat, olx węgorzewo ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: olx węgorzewo strop smart cena umywalka stawiana na blat