Architektura i nowoczesne budownictwo – Navitas Park / Kjaer & Richter Architects i Christensen & Co

September 9th, 2018

Współpracujący z Danią Kjaer & Richter Architects & Christensen & Co udostępnili nam swój projekt Navitas Park, szkołę inżynierów o powierzchni 39 000 metrów kwadratowych w Aarhus w Danii.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Od 2014 roku ponad 2000 studentów, wykładowców i specjalistów zajmie Navitas Park na nowym nabrzeżu w Aarhus.
W budynku mieści się Szkoła Inżynieryjna w Aarhus, Szkoła Morska i Inżynieria Techniczna w Aarhus oraz Park Naukowy INCUBA, a także edukacja, rozwój i szkolenia z naciskiem na energię.
Będzie to największa niskoenergetyczna budowla w Danii i budżet w wysokości ok.
700 000 DKR.
W ramach projektu gmina Aarhus wybuduje publiczny parking z ok.
450 miejsc parkingowych.
Znakomite centrum wiedzy i innowacyjne środowisko Trzy instytucje, Szkoła Inżynieryjna w Aarhus, Szkoła Morska i Inżynieria Techniczna w Aarhus oraz Park Naukowy INCUBA mają własne pomieszczenia i obiekty ze wspólnymi udogodnieniami w postaci stołówki, klubu zdrowia, sal konferencyjnych itp.
Celem Navitas Park jest stworzenie wyjątkowego centrum, bycia liderem wiedzy w innowacyjnym środowisku dla energii, środowiska i edukacji budowlanej, lokalizacja, w sercu Aarhus, ustanawia ją jako pierwszorzędne środowisko do nauki, Innowacje i przedsiębiorczość.
Navitas Park będzie otwartym i energicznym kompleksem, w którym studenci, naukowcy, nauczyciele i przedstawiciele branży będą się nawzajem inspirować dla dobra wszystkich stron.
Chodzi o stworzenie konkurencyjnego na arenie międzynarodowej i atrakcyjnego środowiska dla studentów, badaczy i przedsiębiorstw.
Nacisk na niskoenergetyczny Navitas Park ma bardzo ambitny zielony profil, co oznacza, że budynek będzie zużywał tylko ułamek energii normalnie zużywanej przez budynek tego typu.
Jest to niezależny cel, aby budynek pojawił się jako międzynarodowy znak oszczędności energii i wykorzystania technologii energetycznych.
Propozycja energetyczna jest określona we wniosku jako pełnowymiarowe laboratorium, w którym studenci i odwiedzający mogą badać nowoczesne, innowacyjne rozwiązania energetyczne.
Niels Christian Sidenius wyjaśnia.
Dzięki imponującej lokalizacji budynek stanowi również wyjątkową okazję do zademonstrowania i podkreślenia potencjału rozwojowego zrównoważonych technologii energetycznych, wspieranych przez architekturę.
Projekt zbiega się z budową kolejnego kluczowego projektu, jakim jest port w Aarhus, nadchodzący multimedialny dom Aarhus i nowe nabrzeże, które również otwiera się w 2014 roku.
[podobne: strop smart cena, strop lekki, projekty altan ogrodowych ]

Powiązane tematy z artykułem: projekty altan ogrodowych strop lekki strop smart cena